WYRÓŻNIENIA

Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Kontakt

I Liceum Ogólnokształcące
im. Floriana Ceynowy
tel/fax 523312264
ul. Gimnazjalna 3
86-100 Świecie
liceum_swiecie@poczta.onet.pl - sekretariat
1lo-swiecie@home.pl - administratorzy strony

POLUB NAS NA FACEBOOKU

POZDROWIENIIA

Astrobaza

KONKURS

Powitanie

Witamy na stronie internetowej I LO im. Floriana Ceynowy w Świeciu.
Obejrzyj spot reklamowy KLIKNIJ
..........
Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza, że I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. FLORIANA CEYNOWY w Świeciu jest wśród 500 najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2018 i przysługuje mu tytuł "Brązowej Szkoły 2018".
..........
Konto bankowe Rady Rodziców przy I Liceum Ogólnokształcącym: 86 8168 0007 0001 6304 2000 0001

Prymus Pomorza i Kujaw

Prymus Pomorza i Kujaw

Kochani, nasz uczeń klasy pierwszej, Kacper Wróblewski został jedynym (ze szkoły, spośród 3 naszych uczniów) stypendystą projektu „Prymus Pomorza i Kujaw” zaproszonym na galę, na Uniwersytecie Technologiczno - Przyrodniczym w Bydgoszczy. 
Galeria

Reportaż z wymiany młodzieży W Grecji

Reportaż z wymiany młodzieży W Grecji

Dnia 29 kwietnia grupa uczniów naszej szkoły z klas pierwszych i drugich wraz z opiekunami, Panią Renatą Lisowską oraz Joanną Rutkowską wróciła z międzynarodowej wymiany sportowo-językowej Euroschoolsport, która w tym roku odbyła się w Grecji. Szkoła macierzysta organizatorów znajduje się w Atenach, natomiast uczniowie mieszkali i uczestniczyli w rozgrywkach sportowych w kompleksie sportowym w  oddalonej o około 100 km od Aten miejscowości Loutraki.

Urodziny patrona szkoły

Urodziny patrona szkoły

W środę, tj. 26.04.2017r., uczciliśmy w naszej szkole 200. rocznicę urodzin Floriana Ceynowy. Młodzież uczestniczyła w wykładzie, wygłoszonym przez dra Ireneusza Pieróga, autora książki poświęconej życiu i działalności kaszubskiego społecznika.

 Uczniowie mieli też okazję zapoznać się z wystawą, na której znalazły się m.in. zdjęcia miejsc, ważnych dla Floriana Ceynowy, kalendarium, informacje prasowe dotyczące jego pracy i osiągnięć. Ważną część wystawy stanowiły też książki – Ceynowy, o nim oraz o Kaszubach, którym poświęcił tyle uwagi jako badacz folkloru i języka kaszubskiego. Wystawę można jeszcze obejrzeć w bibliotece szkolnej. Zapraszamy!

 

GALERIA

Konkurs Biblijny

Konkurs Biblijny

Dnia 25 kwietnia 2017 uczennice klasy Ib Barbara Kitowska i Paulina Zadworna oraz klasy IIc Agnieszka Manikowska udali się wraz z opiekunem p. Pawłem Felczykowskim do Kościerzyny, gdzie został przeprowadzony etap diecezjalny Konkursu Biblijnego. Z ponad 70 uczestników do ścisłego finału, czyli grona 7 osób, zakwalifikowała się Paulina Zadworna. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowy dyplom oraz książkę, Paulina otrzymała również dodatkową nagrodę. Uczennicom składam gratulacje oraz podziękowania za godne reprezentowanie szkoły w konkursie biblijnym.

Ogólnopolski Konkurs Recytatorski

Ogólnopolski Konkurs Recytatorski

Paulina recytuje jak z nut 

2 kwietnia 2017 r. w Kujawsko - Pomorskim Centrum Kultury w Bydgoszczy odbył się etap rejonowy 62. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego. Wystąpili w nim laureaci wcześniejszych eliminacji miejskich z Bydgoszczy, Nakła, Solca Kujawskiego, Inowrocławia oraz laureaci eliminacji powiatowych, zorganizowanych w Żninie, Mogilnie, Tucholi, Sępólnie Krajeńskim i Świeciu. Naszą szkołę reprezentowała Paulina Wamka, która została finalistką etapu rejonowego. 

2017 Rokiem Depresji?

2017 Rokiem Depresji?

Czy wiecie, że WHO ogłosiła rok 2017 Rokiem Depresji?
Dlatego w kwietniu uczniowie zainteresowani poszerzaniem medycznych horyzontów uczestniczyli w wykładzie Medycznej Środy pt. „Depresja: problem psychologiczny czy choroba?”.

Festiwal sztafet

Festiwal sztafet

W zeszłym tygodniu po raz kolejny nasza ekipa wygrała "Festiwal sztafet" organizowany w naszym mieście po raz 15. Zespół wystąpił w składzie: Paulina Sass, Julia Wołowicz, Oliwia Poćwiardowska, Loreen Strehlau, Jan Błachowicz, Jakub Bagiński, Jonatan Konieczka, Wojciech Miloch.
GRATULUJEMY!

GALERIA

XVI Konkurs Matematyczny dla gimnazjów powiatu świeckiego

XVI Konkurs Matematyczny dla gimnazjów powiatu świeckiego

W miniony poniedziałek odbyło się wręczenie nagród w XVI Konkursie Matematycznym dla uczniów klas III gimnazjów powiatu świeckiego. Celem organizowanego przez naszych matematyków konkursu jest popularyzacja matematyki wśród gimnazjalistów, rozwijanie zainteresowań i uzdolnień uczniów, stworzenie im dodatkowej możliwości sprawdzenia wiedzy i umiejętności przed rozpoczęciem nauki w szkole ponadgimnazjalnej.

Wymiana w Atenach (1)

Wymiana w Atenach (1)

EUROSCHOOLSPORT 2017- GRECJA

Mamy już pierwsze relacje ze słonecznych Aten, gdzie nasi uczniowie rywalizują na zawodach sportowych. Za nim już triatlon, koszykówka dziewcząt oraz siatkówka chłopców (zakończona pierwszym miejscem!). Wczoraj regenerowali siły w czasie wycieczki do serca Aten, a dziś kolejne zmagania. Trzymamy kciuki i życzymy bezpiecznego powrotu do kraju!

Galeria

Pokaż kotku co dżdżownica ma w środku

Pokaż kotku co dżdżownica ma w środku

POKAŻ KOTKU CO DŻDŻOWNICA MA W ŚRODKU :D
Taką niepowtarzalną okazję mieli uczniowie klas drugich uczęszczający na zajęcia biologii eksperymentalnej! Ależ były emocje!!!
Najpierw obserwowaliśmy zewnętrzną budowę dżdżownic. Lupy pomogły nam dostrzec szczecinki, dzięki którym zwierzęta te się poruszają. Następnie, po uśpieniu alkoholem, dokonaliśmy sekcji dżdżownic. Choć to niewielkie zwierzęta, mogliśmy dostrzec układ pokarmowy wypełniony grudkami gleby – wszak to saprofagi. Widoczne też były naczynia krwionośne, układ nerwowy w formie łańcuszka oraz żółte zbiorniczki nasienne. Niektóre osobniki posiadały już siodełko – narząd służący hermafrodytycznemu (obojnaczemu) rozmnażaniu.
Specjalne podziękowania dla Adama za zorganizowanie dżdżownic 

Galeria

Konkurs"Target"

Konkurs"Target"

Ostatnio odbyła się czwarta edycja Konkursu Języka Angielskiego dla Szkół Gimnazjalnych Powiatu Świeckiego „Target”. W murach naszej szkoły gościliśmy 5-osobowe zespoły z 5 szkół wraz z ich nauczycielami. Szkoły, których reprezentanci wzięli udział w konkursie to: Gimnazjum nr 1, Gimnazjum nr 2, Gimnazjum nr 3, Gimnazjum im. Jana Pawła II w Korytowie oraz Gimnazjum w Lnianie.

Galeria

Wygenerowano w sekund: 0.03
1,667,546 unikalnych wizyt