WYRÓŻNIENIA

Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

POLUB NAS NA FACEBOOKU

POZDROWIENIIA

Astrobaza

KONKURS

DYPLOMY

PROJEKTY UNIJNE

Kontakt

I Liceum Ogólnokształcące
im. Floriana Ceynowy
tel/fax 523312264
ul. Gimnazjalna 3
86-100 Świecie
E-mail - sekretariat
E-mail - administratorzy strony

Ankieta

Brak przeprowadzanych ankiet.

Powitanie

Witamy na stronie internetowej I LO im. Floriana Ceynowy w Świeciu.
Chcesz obejrzeć lipduba? KLIKNIJ
Konto bankowe Rady Rodziców przy I Liceum Ogólnokształcącym: 86 8168 0007 0001 6304 2000 0001

Nabór uzupełniający

Pragniemy poinformować absolwentów gimnazjów, iż prowadzimy nabór uzupełniający do klasy z rozszerzonym językiem angielskim. W związku z regulowanym prawnie brakiem możliwości stosowania terminu „profile”, obowiązującym w szkolnictwie ponadgimnazjanym, nie określamy jej jako klasy o profilu medycznym, choć takie daje możliwości. 

Wybierając tę klasę, masz NAJWIĘKSZĄ możliwość wyboru przedmiotów realizowanych na poziomie rozszerzonym.

RANKING

Newsy

Jesteśmy w pierwszej 20 najlepszych liceów w kujawsko-pomorskim :) Sprawdź - http://www.perspektywy.pl

Certyfikat Wiarygodna Szkoła

Certyfikat Wiarygodna Szkoła

Miło nam poinformować, iż nasze liceum uzyskało certyfikat WIARYGODNA SZKOŁA! 
Kategoria Wiarygodne Liceum jest Programem, który ma na celu wyróżnić najlepsze Licea w całej Polsce. Program ma charakter ogólnopolski, natomiast został opracowany z podziałem na poszczególne powiaty.

http://www.wiarygodna-szkola.pl/10100243

BRAWO NASI ABSOLWENCI

Newsy

Z satysfakcją pragniemy przedstawić Wasze osiągnięcia:

100% naszych absolwentów przystąpiło do egzaminu maturalnego :)

89,43% zdało maturę, to więcej niż w kraju - 80%, więcej niż w województwie - 78% i dużo więcej niż w powiecie świeckim - 62%. Zauważcie, że gdyby nie Wy ten wynik byłby dużo niższy.

8,9% nie zdało egzaminu z jednego przedmiotu i przystąpi do poprawki w sierpniu. Życzymy powodzenia :)

Wielu z Was osiągnęło bardzo wysokie wyniki np. powyżej 90% (85 osób), co otwiera Wam drogę na wymarzone kierunki studiów.


Z większości przedmiotów uzyskaliście wynik wyższy niż średnia krajowa a mianowicie:

przedmiot w kraju       u Nas              przedmiot w kraju       u Nas             przedmiot w kraju       u Nas
historia R 50%   73,33%   j. niemiecki R 63%   91%   matematyka 55%   58,18%
j. francuski R 59%   78%   j. angielski P 77%   81,73%   j. polski P 66%   71,5%
j. niemiecki P 72%   88,5%   WOS R 26%   33,68%   geografia R
41%   46,32%

 

Szczególne brawa należą się klasie 3a - osiągneliście z przedmiotów obowiązkowych najlepsze wyniki:

- z języka polskiego - 72,11%, co oznacza, że tylko 34% maturzystów w kraju osiągnęło wynik wyższy,

- z matematyki - 72,96%, co oznacza, że tylko 27% maturzystów w kraju osiągnęło wynik wyższy,

- z języka angielskiego - 83,78%, co oznacza, że  48% maturzystów w kraju osiągnęło wynik wyższy.

 

GRATULUJEMY :)


Matura 215

Jedni leniuchują już na wakacjach, a inni odebrali wczoraj swoje decydujące procenty z egzaminu maturalnego. Kolejka zebrała się już od samego rana. Mimo, iż wyniki można było sprawdzić w internecie od 8:00, znalazło się wielu wytrwałych, którzy zdecydowali się poznać je dopiero w szkole. Wiele uśmiechniętych twarzy pokazuje, że maturę absolwenci czerwonego zdali, jak co roku, lepiej niż średnie w kraju! Gratulujemy! 

Przesłanie na wakacje

Przesłanie na wakacje

"Zbliżają się wakacje- czas odpoczynku i zawierania nowych przyjaźni. Niech będzie on nie końcem, ale początkiem wolnych decyzji." Tym słowami narrator zakończył etiudę pt: "The End" przygotowaną przez uczniów biorących udział w zajęciach artystycznych i teatralnych. 

Konkurs o tematyce regionalnej

Konkurs o tematyce regionalnej

Konkurs o tematyce regionalnej rozstrzygnięty…
16 czerwca br. organizatorzy dokonali podsumowania XI Powiatowego Konkursu dla Szkół Gimnazjalnych i Ponadgimnazjalnych o Tematyce Regionalnej. W tegorocznej edycji uczest-nicy przygotowali prezentację na jeden z dwóch zaproponowanych tematów:
„Moja mała ojczyzna w czasie II wojny światowej” lub „Wojenne losy w relacji naocz-nego świadka związanego z Ziemią Świecką”.

:)

Zwycięski biwak w Tleniu- nagroda w biegu „Świecka piątka”

Zwycięski biwak w Tleniu- nagroda w biegu „Świecka piątka”

„Wybiegana” nagroda klasy I A, czyli dwudniowy biwak w Ośrodku Rehabilitacyjno-Wypoczynkowym „Perła” stanowił dla uczniów tej klasy przyjemne przedłużenie ubiegłego weekendu.

Biwak w Pieczyskach

Biwak w Pieczyskach

28 kwietnia wraz z opiekunkami klasy pierwsze wybrały się na biwak do Pieczysk. Po dotarciu na miejsce wszyscy zakwaterowali się w domkach i zaczęli zwiedzać teren ośrodka. Po rodzieleniu zadań rozpoczęły się przygotowania do obiadokolacji w postaci grilla. Wieczorem na uczniów czekała atrakcja w postaci dyskoteki z profesjonalnym DJ-em. Po czterogodzinnej zabawie przyszła pora na odpoczynek. Na następny dzień zaplanowany był rejs statkiem po Zalewie Koronowskim. Po obiadokolacji licealiści urozmaicili sobie czas grą w piłkę nożną oraz siatkową, frizbi i zabawą na placu zabaw. W zieloną noc większość obozowiczów postanowiła zagrać ,,w chowanego,,. Ostatniego dnia w samo południe nastąpił powrót do Świecia.

 

Relacja zdjęciowa na stronie: klik

O horrorach po angielsku

O horrorach po angielsku

 

Czy fani horrorów często zastanawiają się dlaczego je oglądają? Czy to chęć „wirtualnego” przeżycia emocji, których nie doznają w rzeczywistości czy może sposób na oczyszczenia się z negatywnych wrażeń dnia codziennego (katharsis)?

 

14 maja uczniowie klas drugich mieli okazję na chwilę refleksji na ten temat w czasie angoljęzycznego wykładu „Fear and pleasure or why do we watch horror films?” poprowadzonego przez dr Jakuba Lipskiego z Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy.

 

Analiza tego gatunku jakiej dokonał pan Lipski na podstawie literatury już od czasów Arystotelesa ukazuje wiele fascynacji człowieka tym gatunkiem. Lubimy i lubiliśmy bać się od dawien dawna, a doświadczenia przodków instynktownie podpowiadają nam czego bać się najbardziej. Obejrzane przez młodzież fragmenty klasyki tego gatunku, filmy ‘The Shining’ („Lśnienie” ) Stanley Kubricka  oraz  ‘The Tenant’ („Lokator”) Romana Polańskiego udowodniły, że niezależnie od fabuły i osadzenia akcji thrillera czy też horroru, są elementy które zawsze je łączą- budowanie napięcia poprzez muzykę lub jej brak, odpowiednie ujęcie kamery zza placów bohatera, gra światła, zjawy i postacie nadprzyrodzone.

 

Pan Lipski przedstawił różne teorie na temat powodów dla których lubimy się bać, a także ich zwolenników i przeciwników. Warto jednak samemu zadać sobie to pytanie. A więc jak to jest- dlaczego lubicie oglądać horrory? 

Wygenerowano w sekund: 0.01
653,631 unikalnych wizyt