Nawigacja

Aktualności

Dla kandydatów

O nas

SU

Dla maturzystów

Dokumenty szkolne

Multimedia

Wymiany młodzieży

name

Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

POLUB NAS NA FACEBOOKU

GRONO PEDAGOGICZNE


ZDJĘCIA KLAS 2013/2014

POZDROWIENIIA

Astrobaza

KONKURS

DYPLOMY

PROJEKTY UNIJNE

Kontakt

I Liceum Ogólnokształcące
im. Floriana Ceynowy
tel/fax 523312264
ul. Gimnazjalna 3
86-100 Świecie
E-mail - sekretariat
E-mail - administratorzy strony

Ankieta

Brak przeprowadzanych ankiet.

Powitanie

Witamy na stronie internetowej I LO im. Floriana Ceynowy w Świeciu. Prace nad stroną trwają i jest cały czas uzupełniana przez naszych administratorów.
Chcesz obejrzeć lipduba? KLIKNIJ

Kolejny sukces

Newsy

5 listopada 2014r. odbył się V Powiatowy Konkurs Recytatorski – „Poeci z Kociewia”, zorganizowany przez Katolickie Gimnazjum i Liceum Ogólnokształcące im. ks. dra Bernarda Sychty w Świeciu. W kategorii szkół ponadgimnazjalnych I miejsce zdobyła nasza uczennica, Martyna Włoch z klasy Id. Recytowała wiersz ks. Janusza Stanisława Pasierba „poeta jest twoim bratem”. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Konkurs „STRZAŁ W DZIESIĄTKĘ”.

Newsy

Niedawno w szkole na 20-minutowej przerwie oglądaliśmy 3 filmiki nakręcone przez uczniów naszej szkoły w ramach projektu „Strzał w dziesiątkę”, organizowanego przez Komisję Europejską przy udziale Centrum Edukacji Obywatelskiej.
Nasi uczniowie odnieśli duży sukces!!!
 Otóż film, który nakręcili: Patryk Rybus, Krzysztof Ziółkowski i Dawid Łukaszewski zakwalifikowany został do ścisłego finału, do którego weszło sześć prac konkursowych. Szczegółowe rozstrzygnięcie konkursu odbędzie się 11 grudnia w Warszawie podczas uroczystej gali, na którą zaproszeni zostali nasi finaliści. Autorom gratulujemy i trzymamy kciuki!

Patriotyzm dziś i dawniej

Newsy

12 listopada uczniowie naszej szkoły uczcili Narodowe Święto Niepodległości. Przygotowali montaż słowno-muzyczny zatytułowany Patriotyzm dawniej i dziś , w którym wykorzystane zostały teksty: fragment „Kwiatów polskich” J. Tuwima, „Oblicza ojczyzny” T. Różewicza,  „Dwie ojczyzny” A. Słonimskiego oraz piosenki „Orszaki-dworaki” A. Osieckiej, „ Tutaj jestem” G. Turnaua, „Sen o Warszawie” Cz. Niemena. Całość wzbogacił film z zebranymi opiniami uczniów na temat ojczyzny i patriotyzmu.
               Mamy nadzieję, że uroczystość chociaż na chwilę dała powód do zadumy na temat naszego identyfikowania się z ojczyzną.

 

Zapraszamy do galerii!

Koncert muzyki poważnej

W czwartek młodzież klas pierwszych i drugich miała okazję wysłuchać wspaniałych utworów muzyki klasycznej wykonywanych przez akordeonowe trio "Free Accordions". Przybyli do nas goście udowadniali nam, jak pięknie brzmią dźwięki tego instrumentu w przeróżnych dziedzinach muzyki klasycznej. Akordeon świetnie poradził sobie w dziełach pisanych zarówno na organy, skrzypce, w dziełach operowych a także baletowych.

Zapraszamy do galerii!

Biwak w Łasinie

Biwak w Łasinie

W dniu 17.10.2014r. klasa IIId wraz z opiekunami p.Joanną Rutkowską i p. Natalią Poćwiardowską udała się na biwak do Łasina. Po drodze na uczniów czekała niespodzianka, którą było obejrzenie filmu Bogowie w kinie Helios. Po dotarciu do ośrodka odbyła się dyskusja panelowa na temat filmu oraz kwestii moralnych i etycznych. Następnie uczniowie wraz z opiekunami udali się na długi jesienny spacer. Wieczorem wszyscy świetnie się bawili przy ognisku rozwiązując klasowy quiz. Następnego dnia dużo niezapomnianych wrażeń zapewniły podchody. Wieczorem ponownie cała klasa zebrała się przy ognisku, aby pośpiewać przy dźwiękach gitary. Po tym muzycznym wstępie wszyscy doskonale bawili się na dyskotece. W niedziele dziewczyny udały się na warsztaty kosmetyczne.  Były to z pewnością wspaniale przeżyte momenty i niezapomniane chwile. Dziękujemy!

 

Zapraszamy do galerii.

Brawo dziewczyny!

Dnia 1.10.2014 odbyła się Powiatowa Licealiada w Sztafetowych Biegach Przełajowych. Udział w zawodach wzięły tylko trzy szkoły: I LO, ZSP ze Świecia oraz ZSP z Nowego.


Zapraszamy do galerii!

Puchary rozdane!

26 września 2014 w naszej szkole odbyły się Mistrzostwa Szkoły w Indywidualnych Biegach Przełajowych o Puchar Dyrektora I LO w Świeciu. Biegi przełajowe już na stałe wpisały się w tradycję naszej szkoły. Zawody zostały zorganizowane już po raz  piętnasty.


Zapraszamy do galerii!

Na sportowo!

Dnia 18.09.2014r. odbyła się  Powiatowa Licealiada w Indywidualnych Biegach Przełajowych. Rywalizowali między sobą uczniowie z I LO w Świeciu, ZSP w Świeciu oraz ZSP  w Nowem.

 

Zapraszamy do galerii! 

O nas w radio PIK

Newsy

Niedawno pisaliśmy o wielkim sukcesie szkolnego projektu: Kartka pocztowa w języku obcym.

O całej akcji możecie już posłuchać w audycji radiowej


http://www.radiopik.pl/2,21023,pocztowki-z-calego-swiata-zacheta-do-nauki-jezyk

Otrzęsisny klas pierwszych

Otrzęsisny klas pierwszych

W miniony piątek odbyły się u nas otrzęsiny klas pierwszych. Po zaciętych rozgrywkach, integracyjnym ognisku i nocnej dyskotece nowoprzybyli uczniowie stali się pełnoprawnymi członkami społeczności naszego LO. Był to dzień (i noc) pełny wrażeń. Na początku pierwszaki musiały zmierzyć się z zadaniami przygotowanymi dla nich przez starszych kolegów i koleżanki z klasy 2b. Musieli między innymi przebrać się w zadanym stylu, zatańczyć klasowy taniec i zaśpiewać wspólnie na karaoke Najlepsza okazała się klasa I a – gratulujemy! Po pełnych grozy konkurencjach wszyscy wybrali się na zamek na integracyjne ognisko. Odpowiednia pogoda, wieczorny klimat i rozbawiona ekipa zapewniły wspaniałą atmosferę. Zwieńczeniem imprezy była dyskoteka dla uczestników. Uczniowie bawili się przy największych hitach z list przebojów i parkietów. Dodatkową atrakcją dla wszystkich było nocowanie w szkole i „wizyta” ducha naszego patrona. Pierwszakom życzymy wielu takich imprez we wspólnym gronie i zadowolenia z przyłączenia się do naszych szeregów.


Zapraszamy do galerii.

Dzień języków obcych

Dzień języków obcych

W tym tygodniu obchodziliśmy w naszej szkole Europejski Tydzień Języków Obcych. Nauczyciele angielskiego, niemieckiego i francuskiego przygotowali dla Was różne atrakcje. W holu szkoły mogliście przyjrzeć się informacjom na temat trzech krajów w których językiem urzędowym jest język nauczany w naszej szkole: w Ghanie język angielski, w Belgii język francuski, a w Szwajcarii język niemiecki. Tak, tak, języki których uczycie się na co dzień przydadzą się Wam w różnych podróżach. 
 

Zapraszamy do galerii.

Wygenerowano w sekund: 0.02
525,612 unikalnych wizyt