MEDAL

Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

POLUB NAS NA FACEBOOKU

GRONO PEDAGOGICZNE


ZDJĘCIA KLAS 2013/2014

POZDROWIENIIA

Astrobaza

KONKURS

DYPLOMY

PROJEKTY UNIJNE

Kontakt

I Liceum Ogólnokształcące
im. Floriana Ceynowy
tel/fax 523312264
ul. Gimnazjalna 3
86-100 Świecie
E-mail - sekretariat
E-mail - administratorzy strony

Ankieta

Brak przeprowadzanych ankiet.

name

KANDYDACI DO KLASY I

O horrorach po angielsku

O horrorach po angielsku

 

Czy fani horrorów często zastanawiają się dlaczego je oglądają? Czy to chęć „wirtualnego” przeżycia emocji, których nie doznają w rzeczywistości czy może sposób na oczyszczenia się z negatywnych wrażeń dnia codziennego (katharsis)?

 

14 maja uczniowie klas drugich mieli okazję na chwilę refleksji na ten temat w czasie angoljęzycznego wykładu „Fear and pleasure or why do we watch horror films?” poprowadzonego przez dr Jakuba Lipskiego z Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy.

 

Analiza tego gatunku jakiej dokonał pan Lipski na podstawie literatury już od czasów Arystotelesa ukazuje wiele fascynacji człowieka tym gatunkiem. Lubimy i lubiliśmy bać się od dawien dawna, a doświadczenia przodków instynktownie podpowiadają nam czego bać się najbardziej. Obejrzane przez młodzież fragmenty klasyki tego gatunku, filmy ‘The Shining’ („Lśnienie” ) Stanley Kubricka  oraz  ‘The Tenant’ („Lokator”) Romana Polańskiego udowodniły, że niezależnie od fabuły i osadzenia akcji thrillera czy też horroru, są elementy które zawsze je łączą- budowanie napięcia poprzez muzykę lub jej brak, odpowiednie ujęcie kamery zza placów bohatera, gra światła, zjawy i postacie nadprzyrodzone.

 

Pan Lipski przedstawił różne teorie na temat powodów dla których lubimy się bać, a także ich zwolenników i przeciwników. Warto jednak samemu zadać sobie to pytanie. A więc jak to jest- dlaczego lubicie oglądać horrory? 

Kangur 2015

Kangur 2015

Sukcesy w konkursie Kangur Matematyczny 2015

Dnia 19 marca 2015 r. odbył się w naszej szkole Międzynarodowy Konkurs "Kangur Matematyczny". Udział wzięło 17 uczniów w kategorii Junior i Student.
Miło nam poinformować, że wyróżnienia zdobyli:
Anna Manikowska z klasy II b i Dawid Łukaszewski z klasy III b.
Serdecznie gratulujemy:)

Język niemiecki z sukcesem!

Język niemiecki z sukcesem!

Kolejna próba zmierzenia się z Ogólnopolskim Konkursem z Języka Niemieckiego "Sprachdoktor" przyniosła naszym uczniom sporo wyróżnień!

Trochę kultury...

Trochę kultury...

"W którym świecie żyjesz?" 
Z takim retorycznym pytaniem zetknęli się ostatnio uczniowie klasy Ic oraz przedstawiciele klas drugich. Okazją do takich rozważań stała się sztuka wystawiana na deskach toruńskiego teatru "Cyber Cyrano". 
"Przedstawienie, które jest inspirowane prawdziwą historią, brawurowo balansuje na granicy teatru i internetowego czatu, pokazując jak cienka granica istnieje między rzeczywistością realną a wirtualną."

Zapraszamy do obejrzenia filmiku promującego na:
https://www.youtube.com/watch?v=HRP8QT6ELRQ

Czas nad morze

Czas nad morze

Wycieczki do Gdańska i Gdyni wpisały się już w tradycję szkoły…
W piątek, 17 kwietnia, klasy Ib oraz Id pojechały na wycieczkę do Gdańska i Gdyni. Było coś dla wielbicieli przedmiotów ścisłych i humanistycznych. 

Na sportowo

Na sportowo

Jak co roku nasza szkoła brała udział w Powiatowym Festiwalu Sztafet z okazji Dni Olimpijczyka organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 5. Nasze dziewczęta i chłopcy zwyciężyli w swoich kategoriach oraz w punktacji łącznej. Zespół wystąpił w składzie: Klaudia Heldt, Loreen Strehlau, Karolina Wzorek, Karolina Florczyk, Aleksandra Wielachowska, Jan Błachowicz, Konrad Błachowicz, Jonatan Konieczka, Kamil Kołodziejczak, Przemysław Przesmycki. Opiekunami byli Renata Lisowska i Mariusz Majka.

Konkurs matematyczny dla gimnazjalistów

Konkurs matematyczny dla gimnazjalistów

17. kwietnia odbył się IV Konkurs Matematyczny dla uczniów klas III gimnazjów powiatu świeckiego. Organizatorki Marzenna Stolarska i Danuta Zblewska-Safian przygotowały zestaw 10 zadań obejmujących materiał nauczania gimnazjum. Udział wzięło 33 uczniów z Gimnazjum nr 1, nr 2 i nr 3 w Świeciu oraz Gimnazjum w Korytowie i Osiu.

Oto lista nagrodzonych:
I m-sce Baran Norbert (Gimnazjum nr 3 w Świeciu)
II m-sce Żmijewski Szymon (Gimnazjum nr 1 w Świeciu)
III m-sce Ignaszak Kacper (Gimnazjum nr 1 w Świeciu)
IV m-sce Pipowski Adrian (Gimnazjum w Korytowie)
wyróżnienie Szczerbinski Marian (Gimnazjum w Korytowie)
wyróżnienie Dąbrowski Michał (Gimnazjum nr 1 w Świeciu)

GRATULUJEMY!

Wymiana sportowo-językowa Euroschoolsport

Wymiana sportowo-językowa Euroschoolsport

W dniach 12-18 kwietnia kolejna szesnastka sportowców, jak co roku w tym miesiącu, ruszyła zagranicę na zmagania sportowe w czasie wymiany Euroschoolsport. Tegoroczna edycja była XXIII, a nasz udział w projekcie już VI! 

 

 

Zapraszamy do galerii.

Lekcja kulturoznawcza z mieszkańcem Ghany

Lekcja kulturoznawcza z mieszkańcem Ghany

1750 milionów

Co to za liczba? …

Tylu ludzi posługuje się językiem angielskim na świecie. Czy to dużo? Zdecydowanie! Wyprzedza on nawet język chiński, którym posługuje się 1391 milionów ludzi. To tylko kolejny dowód na to, jak ważna jest nauka tego języka. 

 

Zapraszamy do galerii.

Dzień zdrowia

W "czerwonym" wszyscy wiedzą, że "W zdrowym ciele zdrowy duch". Dlatego jak co roku obchodziliśmy w zeszłym tygodniu Światowy Dzień Zdrowia. Klasa III c przygotowała dla nas wiele wspaniałych atrakcji: kącik zdrowia z ulotkami. przepisami i informacjami dot. zdrowego stylu życia, sprzedaż pysznych zdrowych przekąsek oraz świeżych soków i koktajli owocowych (mniaam), konkursy z nagrodami oraz krótką lekcję Zumby w trakcie dużej przerwy.
Dziękujemy organizatorom z klasy III c i przypominamy- zdrowe życie to piękne życie!

 

Zapraszamy do galerii

Wygenerowano w sekund: 0.01
616,895 unikalnych wizyt