WYRÓŻNIENIA

Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Kontakt

I Liceum Ogólnokształcące
im. Floriana Ceynowy
tel/fax 523312264
ul. Gimnazjalna 3
86-100 Świecie
liceum_swiecie@poczta.onet.pl - sekretariat
1lo-swiecie@home.pl - administratorzy strony

POLUB NAS NA FACEBOOKU

POZDROWIENIIA

Astrobaza

KONKURS

Powitanie

Witamy na stronie internetowej I LO im. Floriana Ceynowy w Świeciu.
Chcesz obejrzeć lipduba? KLIKNIJ
Konto bankowe Rady Rodziców przy I Liceum Ogólnokształcącym: 86 8168 0007 0001 6304 2000 0001

Spotkanie z psychologami

Spotkanie z psychologami

Dnia 2 stycznia odbyło się spotkanie psychologów z Wyższej Szkoły Psychologii Społecznej w Sopocie z uczniami klasy IIIA. Nawiązana kilka lat temu współpraca w ramach programu Strefa Młodzieży, nowatorskiego przedsięwzięcia profilaktyczno-edukacyjnego, którego celem jest wspieranie rozwoju młodych ludzi w wieku licealnym, a także ich rodziców i nauczycieli w budowaniu codziennych relacji z podopiecznymi, zaowocowała kolejnymi warsztatami dla naszych uczniów, tym razem z zakresu metod skutecznej nauki, zarządzania sobą w czasie oraz automotywacji.  

 

Galeria

Świąteczny kiermasz książek

Świąteczny kiermasz książek

Biblioteka szkolna zaprasza

Zapraszamy do biblioteki na Świąteczny Kiermasz Taniej Książki. Dostępne są opracowania lektur, niezbędniki maturzysty, tablice szkolne z różnych przedmiotów, powieści, książki kulinarne i inne.
Zapraszamy już dziś.

Występ teatru The Bear

Występ teatru The Bear

The Bear Educational Theatre

W listopadzie już po raz kolejny uczniowie naszej szkoły spotkali się z aktorami międzynarodowego teatru The Bear Educational Theatre z Pragi. Młodzież mogła dowiedzieć się kto zbudował Stonehenge, czy Alfred Wielki był naprawdę wielki, a także jaki los spotkał sześć żon Henryka VIII, a także poznać wiele innych faktów. Przedstawienie umożliwiło uczniom poznanie historii Anglii poprzez ukazanie najważniejszych wydarzeń od czasów Rzymian aż po czasy królowej Elżbiety I w sposób bardzo zabawny i bardzo interaktywny.

Nasze "Poetki z Kociewia"

Paulina Wamka zdobyła I miejsce w VII Powiatowym Konkursie Recytatorskim „Poeci z Kociewia”, organizowanym przez Szkoły Katolickie im. ks. dra Bernarda Sychty w Świeciu. Przesłuchania konkursowe odbyły się w Miejskiej Bibliotece Publicznej, która jest współorganizatorem przedsięwzięcia. Uczennice z „czerwonego” – Karolina Winklarz, Weronika Glica (otrzymała dodatkową nagrodę od jury), Paulina Wamka – przygotowały do interpretacji głosowej wiersze 
ks. Franciszka Kameckiego („Jak gdyby modlitwa”), ks. Janusza St. Pasierba („Poeta jest twoim bratem”) i Małgorzaty Hillar („Myślałam że będę mówić”). Gratulujemy dziewczynom, a Paulinie życzymy powodzenia w kolejnym etapie.

Poszukiwanie krasnali zakończone owocnie…

Poszukiwanie krasnali zakończone owocnie…

W dniach 19-21 października klasa IIIA wraz z opiekunami p. Natalią Poćwiardowską oraz Joanną Rutkowską uczestniczyła w wycieczce do miasta krasnali, czyli Wrocławia.

 

Zapraszamy do galerii

Sukces w konkursie krasomówczym

Sukces w konkursie krasomówczym

 

Czerwone górą w konkurskie krasomówczym!
Paulina Wamka i Karolina Winklarz zdobyły I i II miejsce w tegorocznym K0NKURSIE KRASOMÓWCZYM KOŁA PRZEWODNIKÓW PTTK w Świeciu.Piękną polszczyzną przedstawiały legendy kociewski, opowiadały o zabytkach naszego miasta i trudnej historii wojennej ich bliskich. Zainteresowane kulturą  regionu uczennice klas pierwszych będą reprezentować nasz powiat 13.10.2016 r. w Golubiu Dobrzyniu, gdzie odbędą się eliminacje wojewódzkie. Z sukcesu dziewcząt cieszą się nauczycielki języka polskiego, panie Ewa Palka i Joanna Pawłowska. Wszyscy trzymamy za Paulinę i Karolinę kciuki, życzymy powodzenia!

 

Europejski Tydzien Języków

Europejski Tydzien Języków

Jak co roku nauczyciele języków obcych zaproponowali uczniom naszej szkoły niezwykłą „podróż językową” w ramach obchodzonego w I LO Europejskiego Tygodnia Języków Obcych.

UWAGA! Dodatkowe stypendium!

UWAGA! Dodatkowe stypendium!

Narodowe Czytanie

Narodowe Czytanie

Jutro w szkole, na dużej przerwie, odbędzie się czytanie ,,Quo vadis Sienkiewicza, w nawiązaniu do akcji ,,Narodowe Czytanie". Uczniowie i pracownicy szkoły, którzy przyniosą własny egzemplarz książki, mogą otrzymać pamiątkową pieczęć,udostępnioną przez Bibliotekę Miejską.

Kiermasz podręczników

Kiermasz podręczników

Dnia 6 września (wtorek) o godz. 10.00 w bibliotece szkolnej
odbędzie się kiermasz podręczników.
Zapraszamy

Rozpoczęcie roku szkolnego

Rozpoczęcie roku szkolnego

Nowy rok szkolny 2016/17 rozpoczęty. Oby był dla was pomyślny i owocny.

Wygenerowano w sekund: 0.01
1,082,525 unikalnych wizyt