Nawigacja

Aktualności

Dla kandydatów

O nas

SU

Dokumenty szkolne

Multimedia

Wymiany młodzieży

name

Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

POLUB NAS NA FACEBOOKU

GRONO PEDAGOGICZNE


ZDJĘCIA KLAS 2013/2014

POZDROWIENIIA

Astrobaza

KONKURS

DYPLOMY

PROJEKTY UNIJNE

Kontakt

I Liceum Ogólnokształcące
im. Floriana Ceynowy
tel/fax 523312264
ul. Gimnazjalna 3
86-100 Świecie
E-mail - sekretariat
E-mail - administratorzy strony

Ankieta

Brak przeprowadzanych ankiet.

Powitanie

Witamy na stronie internetowej I LO im. Floriana Ceynowy w Świeciu. Prace nad stroną trwają i jest cały czas uzupełniana przez naszych administratorów.
Chcesz obejrzeć lipduba? KLIKNIJ

Klasy pierwsze 2014/2015

Newsy

8 lipca 2014 roku zakończył się nabór do klas pierwszych na rok 2014/2015.

Klikając na klasę możesz sprawdzić jej skład.

 

1A     1B     1C      1D

Brawo nasi maturzyści!

Brawo nasi maturzyści!

BRAWO NASI MATURZYŚCI!
W piątek, 27 czerwca rozdaliśmy naszym absolwentom świadectwa dojrzałości. Jest się czym chwalić, gdyż zdawalność egzaminu maturalnego w naszej szkole wynosi 97,9% ! Trzy osoby, którym powinęła się noga na egzaminie z matematyki, przystąpią w sierpniu do egzaminu poprawkowego.

CULINARY ENGLISH PROJECTS

CULINARY ENGLISH PROJECTS

Czy umiesz pokierować zagubionych obcokrajowców? Czy streścisz koledze z zagranicy ulubioną książkę lub film? Czy potrafisz opisać jak przyrządzić smaczne danie? Na ile użyteczny jest angielski który znasz?

W tym semestrze uczniowie klas pierwszych grup upper-intermediate mięli okazję sprawdzić swoje umiejętności w praktycznym posługiwaniu się kulinarnymi terminami realizując zadanie projektowe „That’s how I cook.” Kreatywność i kompetencje ICT połączone ze sprawnym używaniem j.angielskiego to tylko kilka z niezbędnych sprawności cennego pracownika na miarę XXI wieku! Zapraszamy do obejrzenia efektów pracy kilku zespołów ;)

UWAGA: FILMY ZAWIERAJĄ LOKOWANIE PRODUKTÓW I NIE NALEŻY OGLĄDAĆ ICH MAJĄC PUSTO NA ŻOŁĄDKU. Enjoy!

film1; fim2; film3; fim4

Uwaga KONKURS

Uwaga KONKURS

Konkurs plastyczny dotyczący życia młodych ludzi w Niemczech!
Prace przyjmuje p. Monika Gorzka do poniedziałku - 23.06.2014.

Do wygrania ciekawe nagrody!

Deutsch macht Spass

Newsy

To, że "Niemiecki to frajda" wiadomo nie od dziś. Niedawno uczniowie klas II a i II d mieli okazję się o tym przekonać. Niedawno uczestniczyli oni w wyjątkowej lekcji "niemca". Gra dydaktyczna "Deutsch-opoly" była dla nich idealnym sposobem na połączenie nauki i zabawy. Dzięki tej grze odbyli oni kulturoznawczą wirtualną podróż po wyjątkowych "Landach" i miastach niemieckich.Laughing

 

Zapraszamy do galerii

Konkurs z j.angielskiego

Newsy

W piątek 13 czerwca odbył się w naszej szkole konkurs recytatorski z języka angielskiego. Występujący uczniowie zaprezentowali zarówno utwory literackie jak i teksty piosenek. Jury w składzie: Natalia Poćwiardowska, Bożena Mischker, Joanna Rutkowska, Agata Trzebiatowska oraz Agnieszka Glica oceniało uczniów uwzględniając następujące aspekty: głos, intonację, poziom złożoności tekstu, rozumienie prezentowanego utworu oraz, oczywiście, ogólne wrażenie.  Pierwsze miejsce zdobył Maciej Lewandowski z klasy 2d, drugie – Mikael Schmidt z klasy 2b a trzecie - Jakub Nieścior również z klasy 2b. Występujący byli bardzo dobrze przygotowani i zaprezentowali wysoki poziom zdolności językowych oraz recytatorskich. Wielkie gratulacje!!!

Zachęcamy do obejrzenia filmików z konkursu :)

 

Zapraszamy do obejrzenia galerii.

Nabór trwa :)

Podsumowanie konkursu o tematyce regionalnej

Podsumowanie konkursu o tematyce regionalnej

12 czerwca br. organizatorzy dokonali podsumowania X Powiatowego Konkursu dla Szkół Gimnazjalnych i Ponadgimnazjalnych o Tematyce Regionalnej.

 

Zapraszamy do galerii

Nowa Zelandia już nam bliższa

Nowa Zelandia już nam bliższa

11 czerwca 2014r. klasy drugie wzięły udział w spotkaniu z nowozelandczykiem panem Andrew Correa.


Zapraszamy do galerii

Matematyczne złoto

Matematyczne złoto

11 czerwca w naszej szkole odbył się wykład popularnonaukowy "Matematyczne złoto" prowadzony przez mgra Patryka Mizułę, doktoranta Wydziału Matematyki i Informatyki UMK w Toruniu. Wykładowca przybliżył nam zagadnienia związane ze złotą proporcją, złotą liczbą oraz ciągiem Fibonacciego oraz ich zastosowaniami w otaczającym nas świecie. Rozwiązywaliśmy zadania dotyczące rozmnażania się królików, ilości możliwych rozmieszczeń samochodów na parkingach. Wiemy, jak zobaczyć złotą proporcję w karcie kredytowej czy dowodzie osobistym, a ciąg Fibonacciego w słoneczniku.
Na kolejne wykłady zapraszamy w przyszłym roku

Zapraszamy do galerii

Nad polskim wybrzeżem

Newsy

W dniach 4-6 czerwca klasa I c była w Trójmieście. W pierwszym dniu zwiedzali Stare Miasto i Dom Uphagena w Gdańsku, bawili się na laserowym paintballu i integrowali podczas grilla. Dzień drugi wypełniony był "plażingiem" :) Gorąca plaża, frisbee i siatkówka to jest to, co I c lubi najbardziej. Po południu poszli do kina na film "Powstanie Warszawskie". Trzeci dzień to przede wszystkim spacer po Sopocie i słynnym molo.

Zapraszamy do galerii

Wygenerowano w sekund: 0.01
481,209 unikalnych wizyt